Прогресування захворювання

М’язова дистрофія Дюшенна – це захворювання, яке з часом послаблює м’язи тіла.

Як тільки м’язова тканина ослабла або зникла, вона не може бути «фіксованою», тому захворювання вважається незворотнім.

Частини тіла, схильні до МДД:

Плечі

Серце

Легені

Руки

Стегна

Ноги

На ранніх стадіях МДД, хвороба головним чином зачіпає м’язи ніг. Це призводить до труднощів стояння, підйому по сходах і підтримці рівноваги. У міру прогресування захворювання зачіпаються м’язи плечей і рук, що призводить до функціональних труднощів, таким як підняття рук. На більш пізній стадії захворювання зачіпаються також м’язи, які допомагають дихати і дозволяють серцю нормально функціонувати. Прогресування захворювання варіює від дитини до дитини і заснована на безлічі факторів. Прогресування захворювання зазвичай розділяється на чотири етапи.

РАННІЙ ЕТАП (ДО 7 РОКІВ)

Ранній етап зазвичай триває приблизно до 7 років, що є ключовим поворотним моментом в нормальному зростанні і розвитку. На цьому етапі батьки можуть помітити, що в їхньої дитини виникають проблеми з деякими діями, такими як сидіння, ходьба або розмова. Діти з МДД можуть втомлюватися швидше, ніж інші діти. Оскільки вік від 1-7 років – це час швидкого зростання для всіх дітей, а дитина з МДД так само продовжує зростати, то протягом цього часу симптоми захворювання важко розпізнати. Якщо ви помітили будь-які ознаки захворювання у вашої дитини, важливо, звернутися до лікаря, щоб якомога швидше визначити діагноз.

ПЕРЕХІДНИЙ ЕТАП (ВІК 6-9 РОКІВ)

Під час перехідного етапу, дитина з МДД відчуває наростаючу слабкість в своїх м’язах. У нього також можуть бути проблеми з пересуванням у порівнянні із здоровою дитиною. Великі м’язи передньої частини стегна, звані чотириголовим м’язом, відповідають за багато повсякденні рухи, такі як ходьба, підйом по сходах і вставання з сидячого положення. Оскільки ці м’язи ослаблені, ви можете помітити, що вашій дитині важко ходити. Він може ходити навшпиньки або мати хитку, або ненормальну ходу, і він може почати використовувати так званий «Маневр Говера», щоб встати з підлоги. На цьому етапі у дитини можуть також початися проблеми з серцем.

ВТРАТА АМБУЛАТОРНОСТІ (ВІК 10 – 14 РОКІВ)

На цьому етапі діти з МДД відчувають найбільший вплив на їх незалежність, оскільки вони стають все більш залежними від інвалідного крісла. Згодом використання рук і ніг вимагає допомоги, і їм, можливо, доведеться весь час покладатися на інвалідне крісло з електроприводом. Більшість дітей з МДД продовжують користуватися своїми руками і пальцями, тому вони можуть продовжувати писати або використовувати комп’ютер. Оскільки м’язи тулуба також послаблюються, може розвинутися сколіоз (вигин хребта) а також вимагають ретельного спостереження за серцем і функціями легенів.

ЕТАП ДОРОСЛІШАННЯ (ВІКОМ 15 І БІЛЬШЕ РОКІВ)

На останньому етапі МДД зазвичай виникають ускладнення з диханням, а також приділяється велика увага здоров’ю серця. Потрібна медикаментозна підтримка і може знадобитися штучна підтримка дихання. Історично хлопчики з МДД зазвичай вмирають у віці від 20 до 30 років через ускладнення з серцем і легенями, однак за останні десятиліття якість ведення захворювання помітно покращилася, що дозволило збільшити тривалість життя.

Ukrainian